Kontaktuppgifter

Trafikledning:

Beställningstrafik & Linjetrafik trafikledning@flexbuss.se - 0481-54823

Särskola- dagcenter i Växjö oms@flexbuss.se - 0481-54800 (tryck1 och 3 och 1)

Team Verkstad verkstad@flexbuss.se - 0481-54830

Team Personal: personal@flexbuss.se - 0481-54800 (tryck 3 och 3)

Team Ekonomi: ekonomi@flexbuss.se - 0481-54800 (tryck 3 och 1)

Team DackeBuss: sales@dackebuss.se - 0481-13800 (tryck 1)

Koncernjour: 0733-212832

(Koncernjouren är bemannad vardagar mellan kl.16.00-08.00 och under helgdagar dygnet runt och kan endast hjälpa till med akuta ärenden)

Hittegods på bussen:

Skicka ett mejl med fullständig information enligt nedantill. Därefter behandlas ert ärende så fort som möjligt.

(Koncernjouren hanterar inte hittegods)

Viktigt att ni anger:

Förnamn och efternamn, mejladress, mobiltelefonnummer, adress

Linjenummer, tid och datum, Hållplats för påstigning respektive avstigning

Kalmar Länstrafik - hittegods.kalmar@flexbuss.se

Skånetrafiken - hittegods.skane@flexbuss.se

Jönköpings Länstrafik - hittegods.jonkoping@kjellgrensbuss.se

Västtrafik - hittegods.tranemo@kjellgrensbuss.se

Länstrafiken Kronoberg - hittegods.kronoberg@flexbuss.se